Sözleşmeli memurlara kadro müjdesi. Ekim ayında Mecliste
0 (0)

Ekim ayında Meclis, Sözleşmeli Memurların sabırsızca beklediği müjdeyi verdi: kadroların yılbaşından itibaren açılmaya başlaması! Günlük hayatımızın birçok alanında kullandığımız sözleşmeli memurlar için önemli bir gelişme olan bu karar, yaşanan olumlu olaylar arasında yerini alıyor.
Sözleşmeli memurlara kadro müjdesi. Ekim ayında Mecliste

1. Ekim’de Sözleşmeli Memurlara Büyük Bir Müjde: Kadro Sözleşmeleri!

Bu ayın iyi haberi, kadrolu memurlara Kadro Sözleşmesi çerçevesinde yüksek ödemelerin yapılacağıdır. Büyük devlet kuruluşlarının başındaki dev örgütler tarafından bu sözleşme kapsamında ödemelere izin verilmektedir. 1 Ekim tarihinden itibaren bu ödemeler yapılmaya başlayacaktır.

Bu ödemelere ilişkin ayrıntılar Kadro Sözleşmesi’nde belirtilmiştir. Kadrolu memurların bu ödemelerin içerisinde bulunduğu konular şu şekilde sıralanabilir;

 • Net ücret: Bütçeden ayrılan ücretler net olarak maaşın her ay ödenmesinden ibaret.
 • Prim Ödemesi: Yararlanıcılara özel olarak ödenen primler üzerinden her iki yılda bir ödeme vardır.
 • Zamlar: Nispi ikramiye tazminatına ek olarak Kadro Sözleşmesi kapsamında her yıl kararlaştırılan zam Miktarı ile artırımlarda bulunacaktır.

Büyük bir memnuniyetle kabulde Kadro Sözleşmesi’nin vatandaşlarımıza sunulması, Devletimizin eşitlik ve adalet ilkelerini dikkate almasının bir örneğidir. Gerekli yürürlükte olacak resmi duyuruların yayımlandığı platformları takip ederek detaylar hakkında ayrıntılı bilgi alınabilir.
1. Ekim'de Sözleşmeli Memurlara Büyük Bir Müjde: Kadro Sözleşmeleri!

2. Şefkatli Meclis: Sözleşmeli Memurlar Kadrolara Dahil Olacak

Kamu Seçim Kurulu, ülke çapında sözleşmeli memurluk kariyerine başlamak isteyen kişiler için, Şefkatli Meclis oluşturdu. Bu meclis, kadrolu pozisyonlar için geçerli olan sınav sonuçlarını kullanacak. Üye devletler arasındaki farklılıkları göz önünde bulundurarak, sonuçlar uyarınca yeterli bilgi ve bilgi edinme becerilerine sahip olmayanlara olanak sağlayacak.

Şefkatli Meclis, üye devletlerin her biri tarafından sistematik olarak değerlendirilen ve üye devletler tarafından sürekli güncellenen sınav sonuçlarını kullanacak. Sözleşmeli memurların alınması konusunda, iyi kalifiye personel her sözleşmeli kadroya alınacak.

 • Sözleşmeli memurların kadroya kabulü için kriterler:
  • Sözleşmeli Memurlar en az lisans seviyesinde eğitim almış olmalıdır.
  • Yabancı dil bilen adaylar tercih edilecektir.
  • Toplum hizmetleri yapmış olmalar tercih edilecektir.
  • Temel yeterlilik testlerinde başarılı olan adaylar tercih edilecektir.

2. Şefkatli Meclis: Sözleşmeli Memurlar Kadrolara Dahil Olacak

3. Meclis’ten Kadro Müjdesini Aldı: Sözleşmeli Memurlar Gelecek Ay Kadrolara Dahil Edilecek

Yüzlerce Sözleşmeli Memurun Hayalleri Gerçekleşiyor

Meclis, çok kısa süre önce alınan karar ile sözleşmeli memurları resmi kadroya dahil ediyor. Yüzlerce sözleşmeli memurun boş umutları gerçekleşiyor. Bu memurlar çoğunlukla hak arayışı içinde bulunanlar arasından seçiliyor. İki yıla kadar makinenin içerisinde tıkırdarken sonunda kadrolu olarak tayin istemeye ne kadar cesaretli olduklarının sanırım takdir edilmesi gerekiyor.

Karar alındıktan sonra gelecek ay kadrolara dahil edilecek olan sözleşmeli memurlara verilecek imkanlar ve avantajlar oldukça kapsamlı. Bunlar arasında; ücret zamları, sigorta kapsamı, çalışma saatlerinin düzenlenmesi, hafta sonu ücreti ve eğitim tatili gibi unsurlar bulunuyor.

 • Yüzlerce sözleşmeli memurun hayalleri gerçekleşiyor
 • Gelecek ay kadrolara dahil edilecek sözleşmeli memurlara kapsamlı avantajlar verilecek
 • Ücret zamları, sigorta kapsamı, çalışma saatlerinin düzenlenmesi ve hafta sonu ücreti gibi faydalar da yer alacak.

4. Ekim Ayındayız ve Meclis Sözleşmeli Memurlara Kadro Davası Sunuyor!

Bir sözleşme memuruna kadro almaya günden güne önem veren Meclis, 4 Ekim ayında da geri dönüşlerini arttırmaya çalışıyor. Sözleşli memurlar için kadro avına çıktıklarını göstermek için özellikle bu hafta ayakta tutsun! Bu sözleşme memurlarının işlerini sürdürmeleri ve kariyerlerini geliştirmeleri için önemli bir basamak.

Sözleşli memurlar, Meclis tarafından sunulan kadro davasını yakından incelemeli ve seçeneklerini değerlendirmelidir. Sunulan teklifler sayesinde, mevcut görevlerini sürdürme ve kariyerlerini geliştirme konusunda daha güçlü duruma gelebilirler. Ayrıca Meclis haftasal ücret ödemelerini sözleşme için mümkün olduğu oranda arttırdı. Bu oranla birlikte ayrıca prim bile alabilirler.

 • Sözleşme memurları Meclis tarafından sunulan kadro davasını yakından incelemeli ve seçeneklerini değerlendirmelidir.
 • Meclis haftasal ücret ödemelerini sözleşme için mümkün olduğu oranda arttırdı ve bu oranla birlikte ayrıca prim bile alınabiliyor.

Konu Özeti

Yasalaşacak bu özelgeler, sözleşmeli memurlar ile birlikte ülkemizin çalışan konusunda yüksek standardlarda olmasını hemen hemen herkesin hayrınadır. Ekim Ayında Mecliste olacak kadro müjdesi ile gelecek olan artan başarılara hep birlikte tanıklık edermişiz.

Konu ile gelişmeleri sizler de takip edebilirsiniz. Özellikle sözleşmeli memurlar için önemli olacak olan bu kadro müjdesini ve gelen haberleri izleyip, herkesin kazanacağı bu kayıpla yüzleşmeyi de bizler bekliyoruz!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir