trendyol iade nasıl yapılır
0 (0)

Trendyol, Türkiye’nin en popüler Mağazalarından biri olarak sadece seçkin ürünleri sunmakla kalmayıp, aynı zamanda müşterilerine çok kolay ve hızlı bir iade deneyimi sağlamak amacıyla büyük bir ilgi ve motivasyon transparanlığı sunmaktadır. Bu makalemizde, Trendyol online mağazasında iade işlemlerinin nasıl yapılacağını ele alacağız. Gelin hep beraber; Trendyol iade her zamankinden daha kolay ve konforlu!
trendyol iade nasıl yapılır

1. Modaya Uygun Alışveriş: Trendyol İade İşlemleri

Eğer yeni nesil alışveriş deneyimi arıyorsanız, Trendyol tam size göre. Gazete, televizyon ve internette Trendyol’un benzersiz kampanyalarından ve sınırsız seçeneklerinden haberdar mısınız? Trendyol’u kullanmak son derece kolay ve siz gerçek bir satın alma güvencesinden de yararlanırsınız. Aynı zamanda, alışveriş esnasında ortaya çıkabilecek nedenlerle iade işlemlerinin de mimari her zaman kolay olmuştur.

 • Trendyol İade İşlemleri

Ürünlerinizi satın aldığınızda, satın alma işleminden itibaren 7 gün içerisinde, satın aldığınız ürüne ek olarak gönderilen pakette bulunan iade kartını doldurmanız ve ürünü paket içerisinde müşteri temsilcisine geri göndermeniz gereklidir. Ek olarak, ürünün satın alındığının ispat edilebilmesi için Trendyol mobil uygulaması veya internet sitesi üzerinden yapılan alışverişlerin ödeme karşılığında almış olduğu makbuz fotokopisi de iade dosyasında olmalıdır.

1. Modaya Uygun Alışveriş: Trendyol İade İşlemleri

2. Trendyol İade Sürecinde Adımlar

Günümüzde, online alışverişin popülaritesi her geçen gün artıyor. Bazen sadece satın almak için tedarikçinin mağazaya gitmek zorunda kalmaksızın birçok şey sağlanmaktadır. Trendyol sürekli olarak alışveriş deneyimlerimizi iyileştirmeyi hedefleyen çevrimiçi bir platformdur. Ancak, alışveriş yaparken ne yazık ki, aradığımızın tam olarak karşılık gelmemesi durumunda, iade süreci ieşlemek zorunda kalıyoruz.

Trendyol ile iade süreci için çok basit adımlara sahiptir:

 • Şikayet Formu: İlk olarak, Trendyol güvenlik nedeniyle kullanıcılara kendi şikayet formunu doldurmak için bir bağlantı vermektedir. Bu formu dolduran müşteriler, gönderilen ürünün durumunu, iade sebebini ve kullanmak istedikleri iade yöntemini belirtmeyi unutmayın.
 • Kargo Etiketi: Giden ürün için kargo etiketi oluşturulmalıdır. Bu etiket gönderilecek ürünün teslim edildiği Trendyol paketi içinde yer almaktadır. Etiketin talimatları poşetin üzerinde bulunmaktadır.
 • Paketin hazırlanması: Bir ürün iade edilmeden önce orijinal olarak teslim edildiği şekilde kontrol edilip paketlenmelidir. İade edilecek ürün hayati önem taşıyorsa, özellikle dikkatli olarak paketlenmelidir.
 • Teslimat Noktasına gönderme: Trendyol tarafından belirlenen teslimat noktasına ürün gönderilir.
  2. Trendyol İade Sürecinde Adımlar

  3. Trendyol İade Talebi Nasıl Yapılır?

  Trendyol, online alışveriş konusunda her türlü ihtiyacınızı karşılamaya çalışıyor. Ancak, ürünleri memnuniyetle kullanamazsanız ya da size gelen ürün/ler arzu ettiğiniz gibi değilse, iade talebi oluşturabilirsiniz. İade talebinde bulunmak için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

  • Müşteri Hizmetleri ile
   Müşteri Hizmetleri’ni arayarak veya online olarak çevrimiçi desteğe başvurarak, Trendyol’un görevlilerinin yardımını alarak iade talebinizi oluşturabilirsiniz. Böylece, tüm süreci daha kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.
  • Ürün Geri Gönder Formu
   Trendyol internet sitesinde bulunan Ürün Geri Gönder Formu’nu kullanarak, iade talebinde bulunabilirsiniz. Bu form, size gönderilen ürünlerin bazı bilgilerini formun alanlarına girmeyi gerektirecek. İade taleplerinizi anında gönderebilirsiniz.

  Her iki yollardan da iade talepleri yapabileceğiniz gibi, hangi yolu tercih ederseniz ediniz, Trendyol ile daha fazla karşılaştırma yapıyor ve daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşıyorsunuz.

  4. Trendyol İade İşlemleri: Anlık Ödeme ve Nakit İadeleri

  Trendyol istiyor ki, müşterilerinin her zaman maksimum memnuniyet duymasını sağlamaları için kendi iade işlemlerini her geçen gün geliştiriyor. Anlık ödeme ve nakit iadeleri, alıcıların alışverişlerinden memnun kalmadıklarında hızlı şekilde işlemlerin geri alınabilmesini sağlayan özel bir özelliktir. Anlık ödeme ve nakit iadeleri hakkında dikkat edilmesi gerekenler:

  • Trendyol sadece anlık ödemeler ve nakit iadeleri yapmakta ve PayPal, Apple Pay’i desteklemektedir.
  • Bankanız tüm iadeleri işlem sonrasında 48 saat içinde geri alacaktır.
  • Trendyol Paketinizi tamamen ve geri ödemeye hazır şekilde teslim etmeniz gerekir. İade edilemeyecek parçalar varsa, bunların kaldırılması gerekir.

  Eğer müşteri, Trendyol mağazasından büyük sipariş almış ve onaylamaktan süre geçti ise; Trendyol, dönüş ve iade konusunda müşterileri temin etmek için pazarlıklar yapacaktır. Müşterilerin pazarlık sırasında talep edebilecekleri tüm özel talepler, Trendyol tarafından mümkün olduğu ölçüde dikkate alınacaktır.

  Konu Özeti

  Merak edenler artık trendyol iade sürecinin tüm ayrıntılarını bilmektedir. Yalnızca birkaç adımda 100% iadeli alışveriş yapmak mümkündür. İyi alışverişler dileriz!

  Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
  [Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir