Tunceli Ovacık Gezilecek Yerler
0 (0)

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde, doğanın harika sürprizleri ile karşılaşmanın mümkün olduğu eşsiz gezilecek yerleri keşfetmek isteyenler için inanılmaz bir ziyaret vadetti. Dağlar üzerinde yükselen manzaralar, ovanın ortasında sessizliğin hüküm sürdüğü yeşillikle kaplı yollar ve buram buram içinde doğanın sıcaklığını hissederken şelalelerin yoğun bedenine dokunma şansı sunan sedef koynuna etrafında yüzbinlerce yıldır yerleşim olmamış mağaralar -Ovacık’ta bir hikaye her adımda etkileyici bir şekilde devam ediyor.
Tunceli Ovacık Gezilecek Yerler

1. Tunceli Ovacık’taki Harika Güzellikler

Tunceli Ovacık ilçesi, sıra dışı doğal güzellikleri, çok renkli tarihi ve Kültürel mirasıyla dikkat çekiyor. Doğa yürüyüşleri, kamp alanları gibi pek çok olanak nedeniyle bir çok kişi için cazip olan bir yer.

Ovacık ilçesinde neler var? Öncelikle, doğa ile iç içe güzel, yeşil vadiler, müstesna bir görünüme sahip ırmaklıklar, yabani, saklı otelçavuşağı denilen özel berjeriyer vardır. Şehirde, Mardin Kalesi, Ulu Camii ve Ulu Cami ziyaretçiye eşsiz bir manzara sunduğu gibi;

 • Harput Kalesi: Tarihçilere ve ziyaretçilere klasik bir taş güzelliği sunan Harput Kalesi tarafından çevrilmiştir.
 • Gobatto Köyü: Sıra dışı doğal güzellikleri ve masal gibi manzaraları ile Gobatto köyü, yürüyüş tutkunlarının yolunu kesiyor.
 • Tunceli Müzesi: Mitolojiden modern tarihe kadar olup biten tüm gelişmelerin tarihi anlatısı, Tunceli Müzesi’nde, eşsiz bir atmosferde sergilenmektedir.

Ovacık her gün daha fazla ziyaretçi tarafından keşfedilmeye başlanmış durumda. Sıra dışı güzellikleri, çeşitli kanalları, tarihi yerleri, sit alanları ve bir fevkalade eğlenceli kültürü ile Tunceli Ovacık iftiharla anılıyor.

1. Tunceli Ovacık'taki Harika Güzellikler

2. Tarihi Doğal Güzellik Ovacık’ta

Ovacık, Vezirköprü ilçesine bağlı Amerikan Köyü yakınındaki tarihi ve doğal güzellikleriyle Türkiye’nin yüzyıllardır geleneksel tatil alanıdır. İşte bu sizin için tarihi doğal güzelliğin eşsiz yerine bir mola atmanın en iyi yeri.

Ovacık’taki tarihi ve doğal güzellikler, doludizgin akan dereleri, çamlarda uçuşan kuşları ve ağaçlar arasındaki kutuplu sıcaklıkları ile herkesi kendine hayran bırakıyor. Burada, tarihin kalıntıları ile çarpıcı manzaralar, titizlikle korunmuş zaman yolculuğu, heyecan verici bir günün anılarını yaşamanıza izin veriyor.

 • Tarihi tesadüfler– Ovacık, antik dönemden günümüze kadar var olan törenlerin ve âdetlerin çarpıcı kalıntıları arasında gezinti yapmanıza olanak sağlıyor.
 • Doğal güzellikler– Ovacık’ta, gökkuşağının renkleri, ufuk çizgileri, nehirler ve kuş şakırtılarının sarsıcı etkisini hisseden mükemmel güzellikleri keşfedin.

2. Tarihi Doğal Güzellik Ovacık'ta

3. Ovacık’ın Eşsiz Manzaraları

Ovacık her geçen gün daha fazla gezginin ziyaret ettiği ve yaşamaya davet ettiği bir bölge. Özellikle yaz aylarında herkesin göz alıcı manzaraları ile bezendiği Ovacık’ın her köşesi dikkatimi çekiyor.

Manzara ovacık’ta ne kadar güzelse o kadar anlatılamaz. Azametli dağları ve çam ağaçlarının arasında uzanan dümdüz kara yol, masmavi gökyüzü ve derin bir nefes alarak öylece orada durmak güzel hissiyatın zirvesi. Ovacık’ın eşsiz manzarasında doğa harikası açılabilecek olan:

 • Güneşin Pishevskoye Gölüne Doğuşu: Güneşin oradan doğuşunu izlemek ve güneşi gölün ortasında doğarken nasıl oluşturduğu muhteşem tablonun buharını çekmek mümkün.
 • Kara Köyü Şeritinesi: Dağların arasındaki kara köy şeridini gezerken manzaranın muhteşemliğini gözlemlemek ve oradaki güzel köylerin kültürünü keşfetmek keyif veriyor.
 • Gümüşovskie Vadisi: Ovacık’ta zirvelerin tepelerinden akan çayların oluşturduğu muhteşem vadi. Orada tek bir kelimenin doğayla bütünleştiği, nefes verecek kadar isteyen orada çözülebilir.

4. Ovacık’taki Yürüyüş Rotalarını Keşfedin!

Herkese sevdalı olacağından emin olduğumuz eşsiz Ovacık’taki yürüyüş rotalarını keşfe çıkın. Bu şahane seyehat, doğanın baş döndürücü güzelliğini tek bir rahat nefes alışının arasında ortaya çıkaracak.Atmosfer sizi havaya sokarken, piknikteki sofralar arasında sevdiklerinizle birlikteyken mümkün olan her güzelliği keşfetmek için rüya gibi bir ortam sunuyor.

Day Yürüyüşü: Şahane doğal güzellikleri keşfetmek için mükemmel bir seçenek olan Ovacık’taki günlük yürüyüş rotası, büyüleyici ormanlar, demir nöbet geçitleri, nehirler ve şelaleler sayesinde oldukça marjinal bir akşamı yaşamanızı sağlayacak. Beyaz çam ağaçlarının arasında yürüyüş turu sırasında pişman olmayacağınız güzellikleri keşfedin.

Gece Yürüyüşü: Anıtkabir’e çok yakın olan Ovacık’taki gece turu, cesur turistler için en sevdikleri rotalardan biri olacak. Yalnızca daha derin ve karanlık ormanların gücünü hissedebilmek için tesadüfen tavsiye edilir. Sizi karşılayan aydınlık kaplamalar, ay ışığının altında ne kadar türlü tatlı sürprizlerin olduğunu anlayabilmek için sizi davet ediyor!

 • Doğanın Andı
 • Bir Sohbet Rota
 • Güneşe Doğru Bir Yürüyüş
 • Nefeskesen Güzellikler

Konu Özeti

Tunceli’nin Ovacık bölgesi, herhalde ziyaret edilebilecek en zengin bölgelerden biridir. Ovacık bölgesindeki kültürsel ve doğal güzellikler, şehrin başka herhangi bir yerinden daha özel ve unutulmaz bir ziyaret deneyimiyle karşılaştırılabilir. Güvenli ve arkadaş canlısı bir atmosferiyle birbirinden eşsiz gezilecek yerlerle dolu olan Ovacık, gidilmesi gereken bir destinasyondur.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir