Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır – Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Açma
0 (0)

Bir kez hesap açıldıktan sonra, her Twitter kullanıcısının güvenlik ve gizlilik ile ilgili ayarlarını doğru şekilde yapmadığı takdirde hesabının hedef alınmasına neden olabilir. “Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır – Gizlilik ve Güvenlik Ayarlarını Açma” önlemek için bu makale deneyimli Twitter kullanıcılarının tam olarak nasıl özelleştireceklerini ve önlem alacaklarını kapsamaktadır. Bu yöntemlerin sayesinde Twitter kullanıcılarının artık her zaman hesaplarının güvenliğini sağlayabilecekleri konusunda rahat olabilirler.
Twitter Hassas İçerik Nasıl Açılır – Gizlilik ve Güvenlik Ayarları Açma

1. Twitter’da Güvenli ve Hassas İçerik Oluşturmak

Bir etki alanı olarak, Twitter’ın etkisi gittikçe artmaktadır ve tüketicileri sürükleyen bir araç olarak görev yapmaktadır. Bu nedenle, özellikle çevrimiçi markalar arasında öne çıkmak için etkili güvenli ve hassas bir içerik oluşturmak önemlidir.

Şu küçük ipuçlarını uygulayarak Twitter’da güvenli ve hassas içerik oluşturun:

 • Gizliliği koruyun. Paylaşma seçeneklerinden önce herhangi bir verinin paylaşılmasına izin veren kişiselleştirilmiş gizlilik ayarlarını kullanın.
 • Potansiyel tehlikeleri dikkate alın. Kişisel bilgileri dikkatli bir şekilde paylaşın; kanıtlamalı ve verinin güvenliğini sorgulayın.
 • Kanunlara uyun.Birden çok ülkeden gelen gönderilerin, yerel ve uluslararası yasaların kurallarına göre yönetilmesi gerekir.
 • Tüketici dostu oluşturun. İçeriğiniz tüketicileri çekecek, anlaşılır ve kullanıcı dostu olmalıdır.

Markanızın imajını ve başta Twitter olmak üzere diğer sosyal mecralardaki varlığınızı korumanıza yardımcı olmak için güvenli ve hassas bir şekilde içerik oluşturma stratejileri geliştirmeniz gerekir.

1. Twitter'da Güvenli ve Hassas İçerik Oluşturmak

2. Gizlilik ve Güvenlik Ayarları – Kontrolü kaybetmeyin

Gizlilik ve güvenlik ayarları sizin hakkınızda ne kadar bilgi paylaşıyor?

Güvenlik ayarlarınızın kontrolünü kaybetmeyin. Gizlilik ayarları, sizin hakkınızda toplanan ve paylaşılan bilgileri sınırlandırır – internetteki bilgilerinizi kimlerin görebileceğini kontrol edin. Birçok web sitesi, alışveriş ve sosyal ağ hizmetleri gizlilik ayarlarına sahiptir. Bu ayar temel olarak, sizinle paylaşılan bilgileri takip eden internet kullanıcılarının üyelere (arkadaşlarınıza veya arkadaşlarınızın arkadaşlarına) veya özelleştirilmiş dış kullanıcılara (önceden belirlenmiş web sitelerine) sınırlandırır. Ayrıca gizlilik ayarlarınız üçüncü parti kaynakların da ne kadar erişiminin serbest olacağını kontrol edin.

Güvenlik ayarlarınızda ne aramalı?

Güvenlik ayarlarını, web sitemizin buradan alışveriş yaptığınızda istemleri güvenliğinizi korumak için araymalısınız:

 • Şifrelerinizi korumanızı sağlayacak seviyelerde güvenlik ayarlarını kullanın.
 • Web sitelerinde güvenlik mesajları almayı belirleyin.
 • Herhangi bir web sitesine giriş yaparken, kimlik doğrulama işlemlerinde kullanabileceğiniz, ayrı bir kullanıcı adı ve şifre kullanın.
 • Kritik verilerinizi korumak için güvenlik yazılımlarını kullanın.

Gizlilik ve güvenlik ayarlarını kontrol etmenin iki temel amacı vardır: sizin için önemli olan bilgilerinizi güven altında tutmak ve çevrimiçi içerik sunucularıyla aranızdaki baileyi kontrol altında tutmak.
2. Gizlilik ve Güvenlik Ayarları – Kontrolü kaybetmeyin

3. İçerik Paylaşımını Öğrenin – Gizli Tutun

Paylaşma kültürümüz üzerinde pek çok fayda sağladı ancak, zaman zaman konuşacaklarımızın kişisel detaylarının kamuya yayılması, meselelere dahil olmaktan kaçınmamızı sağlar. Neredeyse herkesin hayatının bir kısmını paylaşımın bir parçası haline getirmiş olsa da, her paylaşılan haberde gizli tutulması gereken bazı şeyler vardır. İşte sizi nasıl tuttuğunuza göre bunlardan kaçınmanıza yardımcı olacağız.

Gizli Tutmanın Yolları:

 • Göz önünde bulunduracağınız hususlardan biri kişisel bilgilerinizi paylaşmadan önce onay almanızdır.
 • Paylaşılan fotoğraflarda, arkadaşlarınızın imajını olumsuz yönde etkilemeyecek şekilde düzenlemelisiniz.
 • Kendi başınıza özelleştiremeyeceğiniz bilgileri, özellikle paylaşırken dikkat etmek gerekiyor.
 • Aile üyelerinin kendi aralarında tartışılan konuların, özellikle dijital ortamda herkesle paylaşılmaması gerekir.

Özellikle sosyal medya hesaplarınızı güncellemek zorunda değilsiniz, bu nedenle sizin kontrolünüz dışında paylaşılan bilgilerin gerçekte kimin görebileceğini unutmayın. Sosyal medya ile paylaşılan bilgiler, tüm etki alanında oluşturulacak olan izleri anında etkiler ve bunun sonucunda bu etkiyi artırıcı çalışmalarda bulunmak isteyen kişiler tarafından fark edilebilir.

4. Güvenli ve Hassas İçeriklere Erişin – Güvenli Bir Şekilde Gezinin

Kullanıcılar kendi güvenliklerini korumayı tercih ediyorlar, bu yüzden artık sadece virüslere karşı savunmak yetmiyor. Günlük çalışmalar ya da alışverişler sırasında sansürlenmiş, özel ve zararlı bir materyale erişme riski de var. Aşağıdaki adımlar size güvenli bir şekilde ve kusursuz bir şekilde gezintinizde yardımcı olacaktır:

 • Ağ Güvenliği: Free WiFi ağları ve çevrimdışı olarak özel bilgiler aktarılırken özel bir VPN kullanın. Dahası, wifi güvenliğini şifrelemek ve ayrıca Firewall vb. güvenlik önlemleri alabilirsiniz.
 • Websitelerin İzlenmesi: Güvenli alışveriş yapmak, özel bilgileri paylaşmak istiyorsanız, harici (dış üçüncü taraf) arama motorlarından güvenli kaynaklar ve websitesi bulabilirsiniz.
 • Güvenlik Uygulamaları: Gizli güvenlik uygulamaları yükleyin ve tüm güncellemelerle güvenlik duvarını etkin tutun.

Güvenli bir alışveriş sitesine ve hassas bilgilere erişiminizi kolaylaştırmanın yararları geniş. Günlük çalışmalarınızda dikkatli olmak her zaman bir avantaj, özellikle şirketler tarafından sıkça kullanılıyorsa. Güvenli erişimin sizin, özel verilerinizin ve müşterilerinizin tarafından tarafından çok önemsenen bir konu olduğundan, güvenlik engellerini kaldırmak, şifreleri korumak ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmak için koruyucu önlemler alın.

Konu Özeti

Twitter’ın özelliklerine göz atın ve uygulama güvenliği ile ilgili konularda dikkatli olun. Twitter’da her zaman sağlanan güvenlik ve gizlilik ayarlarını açarak her gönderiyi her zaman daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Kendinizi güvende hissedebilirsiniz!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir