Twitter, Televizyonlar İçin Video Uygulaması Yapacak
0 (0)

Günümüzde televizyon kanalları ekranlarını küçük ekranlara taşımaya başladı. Sosyal medya devi Twitter artık televizyon kanallarının video içeriklerini izlemek için kullanıcılarına bir uygulama sunuyor. Twitter, televizyonlar için kullanılacak yeni bir video uygulaması çalışması yürütüyor. Bu makalede, televizyonlara özgü bir uygulama sunmak için neler yaptığını ve bunun zorluklarını araştıracağız.
Twitter, Televizyonlar İçin Video Uygulaması Yapacak

1. Twitter’da Yeni Bir Video Uygulaması

Sosyal medya olarak Twitter dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak kabul edilir. Kullanıcılar arasındaki kolay iletişim, paylaşım ve bağlantıların oluşumunu sağlamak için bu platform, tüm özellikleriyle kullanıcılara büyük bir çekicilik sağlamaktadır.

Twitter, kullanıcılar arasında bir video paylaşım ve anında iletişim ortamı oluşturmasına yardımcı olmak için, gelişmiş bir video uygulaması olan Twitter Videosunu lansmanı uygulamaya ekledi. Twitter Videosu ile kullanıcılar, çeşitli güzel görseller oluşturabilir, böylece arkadaşlarıyla, aralarında etkileşim kurabilir ve anında videolar paylaşabilirler.

Twitter Videosu’nun Özellikleri

 • Videolara canlı arka plan ekleyin
 • Giriş ekranı tabloları tek tıklama ile oluşturun
 • Farklı metin efektleri ve yazı tipi seçenekleri
 • Video çalarken siyah veya renkli arka plan
 • Facebook, Instagram ve Twitter’da hemen paylaşım

Twitter Videosu, kullanıcıların sosyal medyadaki popülerliğini arttırma ve kendi profil sayfalarını daha etkileyici hale getirme yollarını arttırmak için tasarlanmıştır. Kullanıcılar, arkadaşları ve aralarında etkileşim kurulan belirli üçüncü taraflar arasındaki iletişimlerini kolaylaştırabilir. Bu platformda kullanıcılar filmler, klipler, oyunlar ve çevrimiçi paylaşımlar paylaşabilecekler ve arkadaşlarının aradığı ne varsa hemen erişebilecekler.

Mevcut özellikler kullanıcıların arasındaki bağlantıları arttırmak ve beraberinde sosyal medyadaki popülerliklerini ve etkilerini kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Twitter Videosu, kullanıcıların sosyal medyada etkili ve kalıcı bağlantılar yaratmalarına yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.

1. Twitter'da Yeni Bir Video Uygulaması

2. Televizyonlar İçin Geliştirilmiş Bir Uygulama

Yeni nesil televizyonlar için geliştirilen bir uygulama, izleyicilerinin keyif aldıkları bir dizi deneyimi yaşaması için birçok özelliği sunuyor. Uygulama, televizyonda her zaman en iyi deneyimleri yaşamanızı sağlıyor:

 • Smart TV Uyumluluğu: Uygulama, Smart TV’nizin özelliklerinden ve seçeneklerinden maksimum verimin almak için tasarlanmıştır. Bu, uygulama uyumlu Smart TV’ler arasında daha iyi görüntü kalitesi, ses niteliği, özellikler ve sunulan içerik deneyiminizi geliştirmenizi sağlayacak.
 • Yüksek Görüntü Kalitesi: 4K görüntüler, bu uygulama sayesinde, oturma odanıza veya salonunuza yüksek kalite bir deneyimle birlikte taşınır. Geliştirilen algoritmalar ve donanımlar, etkileyici bir dizi deneyimi sunar.
 • Kesintisiz İçerik: Uygulama kesintisiz bir dizi deneyimi yaşamanızı sağlar. Kasmayan video ve ses dosyaları sayesinde, izleyiciler sürekli bir deneyim yaşarlar.
 • İçerik Yönetimi: Uygulama, kolayca erişilebilen özelleştirilebilir bir arayüzü kullanıcılarına sunar, böylece arzu ettikleri içeriği izleyebilirler. İçerik temalarını, aralıklarını ve aramalarını kolayca yönetebilecekler.
 • Güvenlik: Uygulama açık kaynak kodu ve sürüm güvenlik cihazların güvenliğinizi teknolojinin sonuna kadar artırmada yardımcı olur. Uygulama üzerinden yapılan alışverişin güvenli olmasını sağlar.

Bu televizyon uygulaması, gerçek bir televizyon deneyi mesi için sizin için tasarlanmış güvenli, gelişmiş ve özelleştirilmiş bir dizi deneyi yaşama deneyimine sahiptir. Uygulamada, etkili arama algoritmaları ile aradığınız içeriği hızlıca bulabilirsiniz. Bir kerede birden fazla içeriğe de erişebileceksiniz.

Geliştirilmiş donanım ve algoritmalar sayesinde, uygulama üzerinden yaşanan dizi deneyi son derece yüksek kaliteli bir görüntü ve ses kalitesine sahip. Özelleştirilen arayüz aracılığı ile kullanıcılar farklı içerikleri kolayca keşfedebilir, başarıyla arama yapabilir ve arzu ettikleri içeriğe sorunsuzca erişebilirler.

2. Televizyonlar İçin Geliştirilmiş Bir Uygulama

3. Medya İçin Yeni Bir Rekabet Alanı Açılıyor

Pazardaki rekabet günümüzde çeşitli sektörlerde ortaya çıkıyor ve meydana gelen bu rekabet medyanın da ana konusu haline geliyor. Artık her gün kurulumdan farklı mecralarda rekabet ediyoruz. Sosyal medya, arama motorları, video platformları… eski kalmayan çevrimiçi çalışmalar her sektörde devrim niteliğinde değişiklikler meydana getiriyor.

 • Arama motorlarının etkisi: Arama motorları artık dünya reklam sonuçlarının %90’ının üzerinde payına sahip. Google’ın popülarite ve etkisinden dolayı people-first sektörlerindeki rekabet artmış durumda.
 • Sosyal Medya: Sosyal medyada binlerce kullanıcı rekabet için meydan okuyor. Orijinal ve çekici içeriklerin üretilmesi gerekiyor ve müşteriler arasında dikkat çekmek gerekiyor.
 • Video Paylaşımı ve Video Platformları: Video platformları ve video paylaşım sistemleri özgün ve en çekici içerikte rekabette önceliğe sahip. Oynatma listelerine, etiketlerle ilgili yönetim sistemleri, optik karakter tanıma, videolar arasında göz ardı edilmemesi büyük önem taşıyor.

YouTube, baş arama motoru olarak ön plana çıkıyor. YouTube, dijital medyanın gelişen ve değişen doğasında muhtemelen en büyük oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. YouTube etkisi altında video platformlarının ekonomik büyümesindeki rolünün ölçüsü tartışılmaz. Fakat YouTube’u etkileyen diğer şeyler de var ve diğer platformlar da Google ve YouTube’u etkileyebilir.

Rekabet meydan okumasına rağmen, en önemli unsurlardan biri de arama motoru optimizasyonu olacaktır. Çoğunlukla her sektördeki en güçlü mecralar arama motorları olacaktır. Video platformları da arama motorlarına açık olmalı ve arama motoru optimizasyonu yönetimini iyi yapma şansına sahip olmalı.

Medya için yeni bir rekabet alanı açılıyor. Yenilikçi ve orijinal içerik sunmak, güçlü arama motoru optimizasyonu ve tüketici odaklı hizmet sunmak olası olacak, bu mevcut rekabette daha fazla kazanma fırsatı yaratacak.

3. Medya İçin Yeni Bir Rekabet Alanı Açılıyor

4. Twitter’ın Artan Korunmasızluk Fırsatı

Son zamanlarda, kullanıcıların bir araya gelmesini ve fikirlerini ifade etmesini sağlamayı hedefleyen, kullanıcılarla etkileşim halinde olmayı teşvik eden başarılı bir platform olan Twitter, son zamanlarda ne yazık ki özellikle kötüye kullanıma karşı güçlü bir savunma sunmuyor. Twitter bu açıdan kullanıcılarına mağdur olabilen bir platform. Aşağıdaki noktalardan söz edilebileceği gibi, artan riskler çeşitli sorunlara ve bunların çözümü için belirli önlemlerin alınmasına neden olmaktadır.

 1. Twitter kullanıcılarının hesaplarının açık tutulmasının tehlikeye atılması: Twitter’daki kullanıcıların hesaplarının, ifşa edilme, çalınma veya köle ticareti gibi her türlü suçun önlenebilmesi amacıyla güvenlik önlemleri alınması gerekir. Birçok kullanıcı bu güvenlik önlemlerinin yeterince önemsenmediğini veya alınmadığını iddia ediyor.
 2. İlletli içeriklerin güzel sanılan arayüzler üzerinden yakalanması: Birçok kullanıcı güvenli olmayan sitelerde illetli içerikler bulmaktan endişe duyuyor. Bu gibi siteler, söz konusu içeriklerin kullanıcılara çok kolay ulaşabilecekleri arayüzler sunuyor.
 3. Çözümsüz etkileşimler: Twitter gibi platformlarda, çözümsüz etkileşimler kullanıcıları rahatsız edebilir. Örneğin, söz konusu platforma illetli içerik göndermek, herhangi bir etkileşime kayıtsız kalacak şekilde tepki vermek, birisi ile gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmak, kötü niyetli olmayan etkileşimleri engellemek veya diğer ciddi durumlar.
 4. Erişimin kısıtlanması: Platformların erişimini sınırlayan, erişilmesine izin vermeyen veya kapsamlı temizleme ve güvenlik önlemleri alınmadan platformlara erişimin kesilmesi gibi durumlar, kullanıcılar için uzun vadede zaman kaybına, veri kaybına ve kayıp potansiyeline neden olabilir.

Çözümler düşünülürse, korunmasızluğa karşı güçlü bir savunma sunulabilir. Öncelikle, Twitter’ın güvenlik kontrol sistemlerinin güçlendirilmesi, sistem kullanımı için spesifik kuralların belirlenmesi ve uygulanması, etkileşimleri filtrelemeyi ve cevaplandırmayı kolaylaştıran özelliklerin sunulması gibi çözümler sunmak çok yararlı olacaktır.

Korunmasız fırsatlara karşı Twitter kullanıcıları korurken, aynı zamanda çevrimiçi deneyimlerini zevkli hale getirmeleri de mümkün. Twitter kullanıcılarının, platformun sunduğu avantajlarından tam olarak faydalanmaları için öncelikli olarak hesaplarının güvenliğini sağlamaları gerekir.

Twitter’ın kullanıcıları, güvenlik konusunda yeterince donanımlı olmalılar ve mevcut riskleri anlamalıdır. Bunun için, kurallara uymanın yanı sıra, güvenlik teknolojileri, güvenlik yöntemleri ve bu alanlarla ilgili güncel haberleri de yakından takip etmelidir. Böylece, güvenlik açıklarını tanıyabilir, kapatabilir ve önleyebilirler.

Merak Edilen Sorular

Q: Neye yarar Twitter’ın yeni video uygulaması?
A: Twitter’ın video uygulaması televizyon kanallarının proaktif ve tüm zamanlara verimli içerik yayınlamalarına yardımcı olacak. Uygulama televizyon kanallarının bağımsız üreticilerden sunabilecekleri özel içerik ve dijital programların daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmalarını sağlayacak.

Twitter, video uygulamasını televizyonlara sunmak üzere kollar sıvamışken, iş ortağı olarak kullanacağı kuruluşun kim olacağı ise merakla bekleniyor. Teknolojinin bu yeni alanında kimin yöneliminin ön plana çıkacağını görmek, şüphesiz çok zevkli bir sürpriz olacak. Şimdilik dışarıda çok fazla detay yok ama Twitter’ın hayata geçireceği projenin sağlayacağı güzellikleri iple çekiyoruz.

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir