Yaz Aylarında Yeşil Çay İle Yapılabilecek Soğuk İçecekler
0 (0)

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber nefes almak için açılan pencere çoğu zamanda sıcak olmaktan öte, özellikle sabahları rüzgarın hafif esmesi ve nefis esintiden sonra çay kahvenin keyfini çıkarmak olmaktadır. Yaz aylarında sıcak havalarda, keyifli olmak üzere, nefis yer fıstıkları, peynir ve meyve ile birlikte yeşil çay kullanarak, soğuk, lezzetli içecekler yapmak da mümkündür. Bu makalede, yaz aylarında yeşil çay ile yapabileceğiniz bol seçenekli, lezzetli ve sağlıklı soğuk içecekler hakkında bahsedeceğiz.

Lezzetlere ve sağlıkla başlayalım!
Yaz Aylarında Yeşil Çay İle Yapılabilecek Soğuk İçecekler

1. Yaz Aylarında Neşeli ‘Yeşil Çay’

Yaz aylarının vazgeçilmezi ‘yeşil çay’ hafif dokusu ile ferahlatıyor yaşamımızı. Günün en sıcak saatlerinde çayın serinliğini asla hiçbir şeye değişmez. Oğlak burcu insanlarının sabah akşam mutlaka tercih ettikleri bu küçük çay şölenine hepinizi bekliyoruz.

Yeşil çay güzelliğinin yeni yüzünü keşfediyoruz. Zengin içeriğiyle C vitamini ihtiyacını karşılarken, faydalarından olsa gerek beklenen çay bitkilerinin saf dokusuna kavuşuyoruz.

Yeşil çayın sağlıklı özelliklerinden yararlanmak için;

 • Mutlaka organik çay tercih edin: Taze, organik yeşil çaylarınızı, olası tüm fitik madde içermeyen damak tatlarını denemek için kurutulmuş bitkilerden satın alın.
 • Çayı filtre etin: Filtreyle çayınızı çekirdeklerden arındırın ve özü tamamen elde edin.
 • İnek sütü ya da süt alternatifleri kullanın: İnek sütünün kullanımıyla masumane veya sağlıksız rafine süt ürünlerinin (koruyucu katkı maddeleri vb.) kullanımından kaçının.

1. Yaz Aylarında Neşeli 'Yeşil Çay'

2. Serinletici İçeceklerin Sırrı: Dondurulmuş Meyveler

Meyvelerin Doğal Tatları
Meyveler, hem doğal mirasımıza olan saygının bir göstergesi hem de hafızalara kazınmış tatların şekerli duygusunu taşıyan harika besinlerdir. Son zamanlarda donmuş meyveler, tatmanın keyfine daha da fazla varmak için doğru malzemeleri sunmaktadır.

 • Doğal aromalar ve tatlar.
 • Renkli.
 • Lezzetli.

Dondurulmuş meyveler zengin, kompleks ve lezzetli bir deneyim sunar. Gıda mühendisliğinden elde edilen gıdaların mainstreame girmesiyle, meyve suyu içeceklerinin daha sağlıklı bir seçenek olması ve nefis bir tat bırakması güvenli. Meyvelerin herhangi bir şeker ve tatlandırıcıya ihtiyacı olmaksızın, mevsim ve bölgeden bölgeye değişen, taze ve yüksek kaliteli meyvelerle birlikte unutulmaz, meyveleri andıran nefis tatlar ile sunulması tam olarak neyin tatmanın kraliçesidir.
2. Serinletici İçeceklerin Sırrı: Dondurulmuş Meyveler

3. Hafif ve Lezzetli Tartışmasız Soğuk İçecekler

Sıcağın gelmesiyle yoğun bir arayış başladı nasıl soğuyacağımıza. İçecek olarak ne içebiliriz? Şekerleme mi? Dağıtılan meyve suyu mu? İçeceklerin hafifi ve lezzetli olması gerekiyorsa, havanın sıcağını karşılamak için tekrar edilebilecek olan 3 adet tartışmasız seçenek var:

 • Ayran: İçtiğimiz ayran, bazen yoğurt, bazen su ve tuz karışımından meydana geliyor. Çocukluk anılarımızdan ilham alan, soğuk ve yumuşak bir lezzete sahip.
 • Meyve Suyu: Meyve suları, bizi harekete geçirmek için güçlü ve enerji verici kokulara sahiptir. Lezzetsiz soğuk içeceklere meyil etmeyenler için sofralarımıza çok yakışıyor.
 • Limonata: İçimizi hafifçe ferahlatan limonata, sebze şekerleri çesisiyle havalara çıkıyor. Üç rengli, her damağımızda anımsanan lezzeti ile keyifli bir tad armağan ediyor.

İşte hepsi hafif, lezzetli ve soğuk. Sıcağı hafifletmek ve rahatlamak için içebileceğimiz 3 adet içecek. Her lezzet tercihi farklıdır. Balık severler tuzlu lezzetleri tercih etmeyi düşünebilir, ya da sadece tatlılarken sevimli meyve kokularını keşfedebilir. Bu üç seçenekten biri, arzu edilmiş sıcağı hafifletmeyi sağlayacaktır.

4. Yaz-Kış Tadında Şık Soğuk İçecekler Seçeneği: Yeşil Çay

Yeşil çay, hafif kokuyla ve bolca C vitamini içermesiyle mutlaka tadına bakılması gereken bir içecek. Doğadan gelen aromasının kolay bulunması ve oldukça sağlıklı olması da faydalı özellikleri arasında. Bu harika çayın kış ve yaz sezonu için çok ekstra lezzetleri var:

 • Üzüm Çayı: Üzüm çayı, her yaştan insanın rahatlıkla içebileceği bir lezzet. Haftada bir ya da iki kez hazırlanan bu çay, üzümün doğal tatlılığının mükemmel bir karışımını çıkarıyor.
 • Meyve Sulu Çay: Meyve sulu çay, eğer bir sonbahar veya kış akşamına hemen harekete geçmek isterseniz, oldukça harika bir seçim. Kivi, ananas ve nar kokusu, bu çaya bambaşka bir hava katacaktır!

Yeşil çay için en sağlıklı versiyonu, bitki özlerini elde etmek için iyi süzgeç kullanarak uygun şekilde hazırlamak. Yeşil çayın sağlığa Faydaları dahilinde çoğunlukla tetiklenen metabolizma artışı ve enerji vermesi oldukça önemlidir.

Konu Özeti

Yaz aylarının eşsiz serinliğine şölen ediyoruz! Yeşil çayın refine lezzeti ve kendine özgü antioksidan niteliğiyle, bu çok çeşitli soğuk içecekleri tadarken rahatlıkla öğlen vakti çay içebilirsiniz. Hafifçe muzlu, şurublu, aromatlı ya da meyvesel – tatmin edici içeceklerimizle, özgürlük hissine yakınlaşın. Serinlemek, dinlenmek ve dinç kalmak için siz de bu yaz, bir Yaz Soğukluk Çayı partisine!

Konuyu Oylamak İçin Tıklayın.
[Toplam Oy: 0 Ortalama Oy: 0]

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir